Украина, Киев
ул. Январского Восстания, 3,
тел/факс: 280 02 18
   HomeВ ПОХОДСНАРЯЖЕНИЕБЕЗОПАСНОСТЬМ К КБИБЛИОТЕКАОТЧЕТЫФОРУМЫО КЛУБЕДЛЯ КОНТАКТОВ
   КАЛЕНДАРИАКТИВНЫЙ ОТДЫХ В УКРАИНЕЗАРУБЕЖНЫЙ ТУРИЗМДЕТСКИЙ ТУРИЗМБАЗА СНАРЯЖЕНИЯ
  KCC - Первая страница
КОНТРОЛЬНО-СПАСАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА ИНФОРМИРУЕТ
МЧС информирует:

Спасение в горах - 2005:
телефоны и адреса Поисково-спасательных отрядов

================


ОРГАНИЗАЦИЯ  КСС:
иноформации нет


================

НЕСЧАСТНЫЕ СЛУЧАИ:

Карпаты, Чорногора, 2004... Закарпатье, 2006 (13 марта) Эльбрус, 1 августа 2006================

Карпаты, Чорногора, 2004 ...

Двобій з зимовою Чорногорою закінчився трагічно

            За фактами рятувальних робіт у Карпатах 15-16 листопада 2004р.


Знову смерть в Чорногорі.
На цей раз в Верховинському районі.
Жителі причорногірських сіл ще не забули трагедію зі студентом з Луцька Віталієм Киричуком, який загинув три роки назад на другій по висоті вершині Карпат - Бребенескулі (2036 м), як легендарна Чорногора забрала нове життя, таке ж юне, сповнене мрій, сил і енергії.

Киянину Саші Кірсанову тільки влітку виповнилось 26.
Він обзавівся в столиці власним житлом, взяв позику на закупівлю меблів, мріяв одружитися з коханою дівчиною, але гори перекреслили всі його мрії. І обірвалося життя не в бою за Батьківщину, не при виконанні інтернаціонального обов'язку і не під час рятування людей. Банальне зневажливе ставлення до гір стало причиною трагедії. Випускник престижного Московського фізико-технічного інституту, молодший науковий співробітник Інституту кібернетики імені академіка Глушкова обов'язково став би професором, можливо академіком, але не судилося...

Тяжка провина лягає на його, так званих, друзів, які намітили на ці, по справжньому зимові, дні складний альпіністський маршрут з Шиберного до Дземброні через дві технічно складні вершини Карпат - Піп Іван (2026м) і Смотрич (1896м). Згідно з спортивною класифікацією взимку цей маршрут оцінюється як альпіністська 2А і під силу тільки досвідченим гірським туристам і альпіністам.

Не перестаю твердити вже багато років, що в Чорногору взимку ходять три категорії людей: альпіністи, рятувальники і ... самогубці. На превеликий жаль кількість останніх з кожним роком зростає. Двоє туристів з трьох, що замахнулися на цей траверс, раніше взагалі не були в Карпатах. Вражає та безвідповідальність, з якою молоді люди відносяться до власного життя.

Я десятки років ходжу в високі гори і кожен раз йду як на фронт, туристи ж - йдуть, як на прогулянку. Я готовий в будь-яку хвилину відступити і визнати свою поразку перед горами, туристи ж вершини беруть штурмом на "Ура".

А починалося все досить мирно і спокійно. Приїхавши в Верховину в суботу 13 листопада молоде подружжя Андрій і Марія Скулиш та їхній товариш Саша Кірсанов сіли в автобус до Шиберного, що відправляється з Верховини об 11 годині. На прикордонній заставі "Шибени" їм видали перепустку в прикордонну зону, знаючи що туристи зібралися на Піп Іван. Група без проблем дійшла до полонини Веснарка, де і заночували. Свій перший день подорожі відмітили пляшкою вина і полягали спати. Прокинувшись вранці, побачили, що надворі вже зима. Це не злякало їх, і опівдні вони були вже біля руїн старої польської обсерваторії, що розташована на горі.

Ураганного вітру зі снігом на вершині було недостатньо, щоб прийняти рішення повертатися назад знайомим маршрутом. Горе-туристи продовжили маршрут до села Дземброня. Йти всім було важко, сили залишали їх з кожною хвилиною. Особливо важко було Саші. На сідловині між вододілом Чорногори і горою Смотрич ситуація погіршилась, але туристи і тоді не змогли прийняти єдине правильне рішення - зійти вліво в полонину Чуфрова або вправо до полонини Шешурська, де є в доброму стані будиночок з пічкою.

Вони продовжили маршрут до Дземброні найважчим шляхом - через гору Смотрич (1896м). Тут на вершині Сашка залишили останні сили. Оцінивши ситуацію, Андрій приймає рішення встановлювати намет, в який і заносять напівживого Кірсанова, але було вже пізно. Під час переодягання хлопець помирає внаслідок виснаження організму і переохолодження. Андрію і Марії прийшлось ночувати в наметі разом зі своїм мертвим товаришем. Вранці о 7 годині 20 хвилин двоє туристів залишають намет і спускаються до Дземброні, де і повідомляють про біду.

Наступного дня особовий склад Верховинського аварійно-рятувального пункту в екстремальних погодних умовах (хуртовина, вітер 20-25 м/сек., -5 -8 С, видимість 30 м) з ризиком для власного життя віднайшов серед засніжених схилів Смотрича намет з тілом Олександра Кірсанова. До настання темряви рятувальникам вдалося спустити тіло до зони лісу, і вже в темряві ми дісталися до села Дземброня. Тут передали тіло хлопця батькові - Віктору Федоровичу, що приїхав за сином з Києва.

Ось так сумно закінчилась ця пригода.
Дуже хотілося б, щоб туристи, які прочитають ці рядки, зробили для себе правильні висновки і ще раз впевнились в тому, що з горами не жартують. І ще хотілося б просити всіх не обходити аварійно-рятувальні пункти і не ігнорувати поради гірських рятувальників.

Цього б не сталося, якби:

  • туристи вибрали для своєї подорожі гору висотою не вище 1500 метрів;
  • приїхавши в Верховину, звернулись за консультацією до аварійно-рятувального пункту, де одержали б точний прогноз про різке погіршення погоди в горах, інформацію про неможливість реалізувати задумане даним складом групи;
  • прикордонники застави "Шибени" не пропустили туристів в прикордонну зону, врахувавши їх вік і непідготовленість до складної подорожі;
  • з полонини Веснарка, взявши до уваги погіршенн погодних умов, відмовились від сходження на Піп Іван (2026м);
  • вийшовши на вершину і відчувши екстремальні погодні умови, повернулися знайомим шляхом назад на полонину Веснарка;
  • спустившись з Попа Івана до найнижчого місця - до сідловини (висота 1650 м) між вододілом Чорногори і горою Смотрич (1896м) - почали спуск до лісу, а не піднімались знову на вершину.Василь Кобилюк
Командир Верховинського
аварійно-рятувального пункту


листопад 2004


   HomeВ ПОХОДСНАРЯЖЕНИЕБЕЗОПАСНОСТЬМ К КБИБЛИОТЕКАОТЧЕТЫФОРУМЫО КЛУБЕДЛЯ КОНТАКТОВ
"Ну вот, исчезла дрожь в руках, теперь - "
  
Наверх
КОРРЕСПОНДЕНТАМ:
Материалы не возвращаются и не рецензируются.
Материалы принимаются для опубликования на безоплатной основе.
При желании разместить рекламу - контактируйте.
Участие в баннерных сетях не предлагать.
Редакция сайта не несет ответственности за содержание форумов, однако оставляет за собой право редактирования нецензурных слов и выражений.


Наверх

 


© Copyright "Arsenal", 2003          Designed by PAL-Studio         webmaster


counter start    25 march 2003